Ook dit jaar sneuvelden bij Plopsa tijdens de zomervakantie, bijna, alle records. Op Plopsa Coo na (door het slechte zomerweer) werden er in alle Plopsaparken recordcijfers genoteerd, met Plopsaland De Panne op kop, goed voor meer dan een half miljoen bezoekers in twee maanden tijd.
Nooit zoveel bezoekers in juli en augustus
De Plopsa-parken kunnen terugblikken op een uiterst succesvolle zomer! Maar liefst 900.000 bezoekers brachten in juli of augustus een bezoek aan een Plopsa-park. Recordcijfers werden genoteerd in Plopsaland De Panne, Plopsa Indoor Hasselt én Plopsa Indoor Coevorden. Plopsa Coo kende, door het slechte zomerweer, een achteruitgang.
Plopsaland De Panne ontving deze zomer een recordaantal bezoekers! Maar liefst 542.000 bezoekers beleefden een dagje Plopsa-plezier. Dit vertegenwoordigt een stijging van 5% t.o.v. zomer 2010 (vorig record). In augustus werden maar liefst 300.000 bezoekers geteld, wat eveneens een record op maandbasis betreft. Het slechte zomerweer weerhield de pretparkbezoeker duidelijk niet naar Plopsaland De Panne af te zakken. De gloednieuwe indoorzone met meer dan 10 attracties, Mayaland, trok heel wat nieuwsgierigen naar Plopsaland De Panne en vormde dan ook een perfecte verpozing op regenachtige momenten. De vele innovaties (Anubis The Ride, Bos van Plop, Mayaland en talrijke evenementen) liggen mee aan de basis van een continue groei van Plopsaland De Panne.
Ook Plopsa Indoor Hasselt scheerde hoge toppen in juli en augustus en brak daarmee eveneens het vorige record! Het indoorpark verwelkomde in de zomervakantie 25% meer bezoekers als in 2010. Maar liefst 91.000 bezoekers ontvluchtten het slechte weer en trokken naar Plopsa Indoor Hasselt.
Plopsa Coo kende deze zomer een achteruitgang van 20%. Het park in de Belgische Ardennen ontving 180.000 bezoekers. Ondanks de gloednieuwe investering, Vicky The Ride, een achtbaan type spinning coaster, leidde het slechte zomerweer tot een daling in bezoekersaantallen.
Het Nederlandse park, Plopsa Indoor Coevorden, kende net als Plopsa Indoor Hasselt een mooie groei. Het indoorpark ontving 83.000 Nederlanders tijdens de zomermaanden juli en augustus. Dit vertegenwoordigt een stijging van 5% t.o.v. zomer 2012.
Het recentelijk overgenomen Duitse park, Holiday Park, kende eveneens een mooie zomerseizoen en noteerde een stijging van 25% meer bezoekers.




